Kwantechizm 2.0, czyli klatka na ludzi. Książka z autografem

  • Obecnie brak na stanie
Kwantechizm 2.0, czyli klatka na ludzi. Książka z autografem
search
  • Kwantechizm 2.0, czyli klatka na ludzi. Książka z autografem

Kwantechizm 2.0, czyli klatka na ludzi. Książka z autografem

Wydawnictwo: Otwarte
Rodzaj oprawy: Miękka
Liczba stron: 344
Rok wydania: 2022
Format: 135 x 210 mm
Numer wydania: 1
Cena:
49,99 zł

Darmowa dostawa od 200zł - sprawdź formy dostawy
Ilość
Obecnie brak na stanie


Kup książkę z autografem!



Wyobrażenia o wszechświecie formułowane od wieków okazały się zbiorem przybliżeń lub nonsensów. Mówienie z pewnością o czymkolwiek jest więc, jak pisze autor tej książki, nie tylko bezczelnością, ale – co gorsza – nietaktem. Coraz lepiej poznajemy prawa rządzące rzeczywistością – nie przez ustanawianie świętych prawd, ale ich skuteczne podważanie. Wizja świata, która dzięki temu zaczęła się rysować, jest dogłębnie szokująca.

By ją nam przybliżyć, Andrzej Dragan w jasny i klarowny sposób objaśnia niezwykłe wnioski wynikające z przełomowych teorii Einsteina oraz najbardziej zaskakujące prawa mechaniki kwantowej, a także przedstawia własny, nowy i rewolucyjny model łączący je ze sobą. Do tego wszystkiego tłumaczy, dlaczego kury nieustannie ruszają głowami, czemu mrówki nie galopują, a dinozaury nie narzekałyby, że doba ma jedynie 24 godziny (oczywiście gdyby umiały mówić i rozumiały koncepcję czasu).

Andrzej Dragan jest profesorem fizyki teoretycznej i laureatem kilkudziesięciu nagród za działalność naukową oraz fotograficzną, filmową i muzyczną. Jako nastolatek działał w grupach crackerskich, obecnie wstrząsa światem nauki. W 2020 roku wraz z profesorem Arturem Ekertem opublikował pracę „Kwantowa zasada względności”, która może okazać się największym przełomem w rozumieniu teorii kwantowej od czasów Einsteina.

"Zbuntowany fizyk znalazł eleganckie rozwiązanie kwantowej zagadki."

Benjamin Skuse, "Wired UK"

"Fizyka podawana niczym najlepszy stand-up. „Kwantechizm” to smakołyk, jakiego nie dostaje się codziennie."

Tomasz Nowak, "Rzeczpospolita"

"Jedna z najlepszych książek o fizyce, życiu i całej reszcie, które ostatnio czytałem. Dragan prawie na palcach potrafi wytłumaczyć, na czym polega teleportacja kwantowa czy teoria względności. Jeśli was kręcą te tematy, nie mogliście lepiej trafić."

Piotr Cieśliński, "Gazeta Wyborcza"

"Uwielbiam tę książkę! Dragan potrafi soczystą gawędą wytłumaczyć teorię względności i kwanty nawet takiemu tumanowi jak ja (łykam to bez popitki). A do tego jest bezczelny, arogancki i ma masę anegdot w kieszeniach."

Łukasz Orbitowski

Indeks
WONO44121X
Wydawnictwo
Otwarte
Rodzaj oprawy
Miękka
Liczba stron
344
Rok wydania
2022
Format
135 x 210 mm
Numer wydania
1
Kategoria
Reportaż, literatura faktu

22-07-2024

Właśnie czytane

Super autor objaśnia jak swój swojemu z przykłądami z życia wziętymi a nie suchą teorią!

Napisz swoją opinię

Kwantechizm 2.0, czyli klatka na ludzi. Książka z autografem

Kup książkę z autografem!

Napisz swoją opinię

O autorze

Andrzej Dragan

Jest profesorem fizyki teoretycznej na Uniwersytecie Warszawskim oraz National University of Singapore i prowadzi grupę badawczą zajmującą się łączeniem teorii względności z teorią kwantową. Laureat kilkudziesięciu nagród za działalność naukową oraz fotograficzną, filmową i muzyczną.

Fotograf Roku brytyjskiego pisma "Digital Camera", nominowany do Złotego Lwa na festiwalu reklamowym w Cannes za kampanię dla marek Converse i Energizer, twórca fotograficznego Efektu Dragana, autor wystaw m.in. w Mediolanie, Londynie, Paryżu, Amsterdamie, Nowym Jorku i wyświetlanej na fasadzie Pałacu Kultury w Warszawie. Zdobywca Best in Show brytyjskiego magazynu "Creative Review" i Złotego Miecza KTR za debiutancki film (“Dylatacja czasu”), głównej nagrody London Film Festival (“Face your mask”) autor krótkich filmów (HBO, Netflix) i teledysków (Behemoth, Quebonafide).

Jako nastolatek działał w grupach crackerskich, obecnie wstrząsa światem nauki. W 2020 roku wraz z nominowanym do Nagrody Nobla profesorem Arturem Ekertem opublikował pracę "Kwantowa zasada względności", która może okazać się przełomem w rozumieniu zjawisk kwantowych.