- -37,00 zł
- Obecnie brak na stanie
Szach-mat. Jak umierali władcy Rosji
Szach-mat. Jak umierali władcy Rosji
Cena:
Darmowa dostawa od 200zł - sprawdź formy dostawy
Szach-mat! Tak można byłoby powiedzieć w chwili śmierci jednego z najokrutniejszych władców Europy, Iwana Groźnego. Bezwzględny i apodyktyczny car Rosji zmarł bowiem – jak głosi legenda – podczas partii szachów.
Mówi się, że bycie władcą Rosji to jeden z najniebezpieczniejszych zawodów świata. Sztylety w plecy, kule w łeb i tajemnicze choroby na moskiewskim dworze były na porządku dziennym. Książka Mariusza Sampa pokazuje, jak wyglądały ostatnie chwile najsłynniejszych rosyjskich władców. Jeden konał w potwornych męczarniach, inny zapił się na śmierć, a jeszcze innego zabił Polak. Nie wspominając o Stalinie, który umierał kilka godzin w zasikanych spodniach.
Autor niezwykle plastycznie opowiada o ostatnich dniach okrutnych ludzi. Jedno ich łączy – wszyscy byli władcami Rosji.
Mariusz Samp urodził się w 1990 roku, jest młodym, polskim historykiem specjalizującym się w historii średniowiecza i historii wojskowości.
"Mariusz Samp bez owijania w bawełnę opowiada, czym była dawniej Rosja i jaką cenę ludzie na szczytach władzy płacili za najdrobniejsze potknięcie. Ta książka pochłania od pierwszej do ostatniej strony."
Kamil Janicki, historyk, publicysta, autor książki Pańszczyzna
"Mijają wieki, zmieniają się ustroje, ale w Rosji zmianie władzy często towarzyszy śmierć, nierzadko w tajemniczych okolicznościach. Mariusz Samp w swojej książce pokazuje, że mimo upływu setek lat. Rosja wciąż żegna swoich władców nagle i ponuro."
Paweł Czernich, dziennikarz Onetu
- Indeks
- WOHI63822
- Wydawnictwo
- HI:STORY
- Autor
- Mariusz Samp
- Rodzaj oprawy
- Miękka
- Liczba stron
- 280
- Rok wydania
- 2024
- Format
- 135 x 205 mm
- Kategoria
- Historia
O autorze
Mariusz Samp
Doktor historii, pisarz i publicysta. Autor kilkunastu książek popularnonaukowych z historii. Pisał do „Histmaga”, „Ciekawostek Historycznych”, „Historii bez Tajemnic”, „Historii.org.pl” i „Tygodnika Powszechnego”.Od kilku lat prowadzi popularny portal "przezwieki", na którym w lekkostrawny sposób przybliża meandry polskiej i powszechnej historiihttps://www.przezwieki.pl/