Cześć!
Melduję się z kolejną książką. Tym razem opracowałam poradnik dla opiekunów kotów – kocią książkę kucharską, dzięki której zapomnisz, czym jest wybrzydzanie twojego mruczącego przyjaciela!

Wybierz opcję dla siebie

Premiera książki 15.12.2021

Czego dowiesz się, sięgając po Kocie smaki? Będą to informacje m.in.:

  • Jak przygotowywać pupilowi posiłki zgodne z zasadami żywienia zdrowych, dorosłych kotów (i jak je potem przechowywać)
  • Jak obliczać zapotrzebowanie energetyczne swojego ulubieńca
  • Jak wybierać najlepsze składniki
  • Jaką suplementację wprowadzić
  • Jak funkcjonuje koci układ trawienny.

Samodzielne żywienie kota wymaga świadomości, które produkty są toksyczne tak abyście nigdy – czy to na skutek czyjej błędnej porady, czy informacji wyczytanej w internecie – nie podali zwierzęciu tego, co je zatruje. Lista powstała we współpracy z lekarką weterynarii, Aleksandrą Szubą.

v

Popularne wyobrażenie na temat kota to kot i ryba. Czy jest prawdziwe? Według mnie nie, większość moich kocich podopiecznych nie jest fanami ryb. Stosowane okazjonalnie są ok, ale w większej ilości nie. Ryby to też mięso, ale na temat jego obecności w kociej diecie – czy potrzebne? niezbędne? niekonieczne? – krąży wiele poglądów. Dzięki tej książce dowiesz się, czy dla Twojego kota, ryby będą właściwym pokarmem, a jeśli tak, to jakie wybrać oraz jaką ich część.

W książce znajdziesz przepisy na dania dla Twojego kota. Z pozostałych składników będziesz w stanie upichcić też coś dla siebie, aby być zero waste!

Delikatny indyk dla kocich smakoszy
Przepis dobry na start dla kotów, które gustują w drobiu. Wszystkie składniki są łatwo dostępne w każdym regionie naszego kraju. Przepis sprawdzi się też przy kotach z wrażliwym układem pokarmowym. Pamiętaj, żeby w wersji gotowanej nie gotować mięsa z kością!

Coś dla ludzi / Tortilla z indykiem
Chuda i smaczna pierś z indyka pasuje do dietetycznej tortilli. Nie wymaga dużo pracy, więc będzie w sam raz dla człowieka zmęczonego po przygotowywaniu posiłku dla kota. Poniżej znajdziesz listę składników, przyprawy możesz dobrać dowolnie. Niektórzy lubią tortillę z ketchupem zamiast majonezu, jest wtedy mniej kaloryczna, ale hej! Nie ma nic lepszego niż trochę majonezu!

Agnieszka Cholewiak-Góalczyk

Pracuje w lecznicy dla zwierząt. Jest technikiem weterynarii oraz – a może przede wszystkim − konsultantem dietetycznym, bo pasjonuje się dietetyką psów i kotów. Założycielka i prezes Zarządu Fundacji Surowe Kotki i Psy popularyzującej zdrowe żywienie psów i kotów, a także bloga surowekotki.pl.

Aleksandra Szuba

Lekarka weterynarii. Ukończyła Wydział Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Interesuje się m.in. diagnostyką laboratoryjną, gastroenterologią, radiologią oraz dietetyką psów i kotów. Współpracuje z Fundacją Surowe Kotki i Psy.

Wybierz opcję dla siebie

Premiera książki 15.12.2021